Wyrok w sprawie o pomówienie Rafała Neumanna w internecie

Wysłany: środa, 12 luty 2014 17:42 przez: Administrator
drukuj email skomentuj

olszewski wyrok1

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Starogardzie Gdańskim swój finał miała sprawa karna, którą wytoczył wiceprzewodniczący Rady Miasta w Starogardzie Gdańskim Rafał Neumann internaucie Danielowi Olszewskiemu. W prywatnym akcie oskarżenia Rafał Neumann oskarżył Daniela Olszewskiego o pomówienie go w środkach masowego przekazu z art.212§2 kk a dokładnie o narażenie na straty budżetu miasta na kwotę 2,6 mln. złotych.

Kwota tej straty została rozbita w internetowym komentarzu Daniela Olszewskiego na dwa elementy: 2 mln. złotych z tytułu straty miasta z uwagi na rzekome blokowanie przez Rafała Neumanna sprzedaży akcji przedsiębiorstwa Star-Pec oraz 600 tys. złotych z tytułu kosztów, jakie obciążyły miejski budżet w związku z organizacją referendum o odwołanie ze stanowiska prezydenta miasta Edmunda Stachowicza w 2012 roku.

 

Dziś przed sądem karnym zapadł wyrok w sprawie II K 1023/12. W związku z faktem, iż na prośbę Przewodniczącego Rafała Neumanna przebieg całego procesu został wyłączony z jawności, zgodnie z pouczeniem udzielonym przez sędziego prowadzącego rozprawę, media mogą informować o treści wyroku jeżeli strony wyrażą na to zgodę.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rafał Neumann poproszony o taką zgodę zezwolił nam na podanie wyroku do publicznej wiadomości, jednak od oskarżonego Daniela Olszewskiego otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną maila następującej treści: "Dzień dobry, nie wyrażam zgody na publikację dzisiejszego wyroku w sprawie II K 1023/12, która dotyczyła mojej osoby. Pozdrawiam, Daniel Olszewski"

Wyrok nie jest prawomocny.