logo

Bach, Haen­del, Pachelbel i inni w Świętym Wojciechu

Wysłany: poniedziałek, 07 październik 2013 23:23 przez: Administrator

szuman koncert2

W czasie rzymskiego etapu beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Henryka Szumana i Grupy Męczenników, obecny gospodarz kościoła Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim ks. Janusz Lipski, zorganizował koncert na cześć swojego poprzednika i budowniczego kościoła "na polu". W niedzielny wieczór mogliśmy usłyszeć między innymi utwory takich kompozytorów jak J.S. Bach, G.F. Haen­del, P. Grin­holc, P. Bębenek w wykonaniu połączonych chórów „Can­to­res Mino­res Geda­nen­ses”, „Tibi Mariae”, „Can­to­res Novien­ses”, „Kame­ralny”, „Adal­ber­tus” z towarzyszeniem Orkie­stry Sym­fo­nicznej Pań­stwo­wej Szkoły Muzycz­nej II st. W Toru­niu. Cało­ścią dyry­go­wał p. Piotr Dołę­gow­ski.

Donna Brown - Gospel w Starogardzie

Wysłany: środa, 14 sierpień 2013 00:40 przez: Administrator

donna1

Donna Brown & The Golden Gospel Pearls - złote perły muzyki Gospel z USA. Zespół po raz pierwszy przyleciał do naszego kraju. Na jego krótkiej trasie koncertowej, związanej oczywiście z warsztatami i koncertem finałowym Gospel w Gniewie, znalazł się też Starogard Gdański. Na zaproszenie władz miasta i powiatu oraz proboszcza parafii Św. Wojciecha, artyści zafundowali wczoraj licznie przybyłej publiczności, popis swoich wybitnych umiejętności wokalnych. Dla miłośników gospel, soul i jazz uzyskaliśmy od managera zespołu zgodę na rejestrację i publikację na portalu stolicakociewia.pl całości koncertu. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego prawie godzinnego wydarzenia.

Inscenizacja historyczna "Szwoleżerowie pod Warszawą"

Wysłany: poniedziałek, 17 czerwiec 2013 23:42 przez: Administrator

szwol insc2

Zgodnie ze słowami dowódcy Szwadronu Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich - rotmistrza Krzysztofa Landowskiego, organizatora Święta Kawalerii w stolicy Kociewia - to dla nas, dla starogardzian zostały przygotowane wszystkie elementy dwudniowej uroczystości. Ich zakończeniem była wyreżyserowana z roku na rok, z coraz to większym rozmachem, inscenizacja historyczna przedstawiająca losy 2. Pułku Szwoleżerów ze Starogardu Gdańskiego w pierwszych dniach II wojny światowej i próbę przedostania się kawalerzystów do Warszawy.

Lora Szafran na X lecie Jazz Fan Club

Wysłany: poniedziałek, 27 maj 2013 18:04 przez: Administrator

szafran2

W niedzielny wieczór w ramach cyklu Muzyka z Polpharmą, w kościele Świętej Katarzyny w Starogardzie Gdańskim wystąpiła Lora Szafran. To kolejny koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club" z okazji swojego 10-lecia działalności. Artystka wystąpiła z nowym programem "Sekrety życia według Leonarda Cohena".

Beata Przybytek na jubileusz Jazz Fan Club

Wysłany: wtorek, 23 kwiecień 2013 19:53 przez: Administrator

przybytek jazz2

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej JAZZ FAN CLUB w roku jubileuszu 10-lecia działalności, po raz kolejny zorganizowało znakomity koncert doceniony przez znawców tego gatunku muzyki. Tym razem z cyklu "Muzyka z Polpharmą" w kościele Świętej Katarzyny w Starogardzie Gdańskim wystąpiła utalentowana, polska wokalistka jazzowa Beata Przybytek.

Festiwal chórów na cześć Świętego Wojciecha - patrona miasta

Wysłany: wtorek, 23 kwiecień 2013 00:54 przez: Administrator

wojciech festiwal2 2013

Jednym z elementów obchodów Święta Patrona Starogardu Gdańskiego jest Wojciechowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Dzisiejsze uroczystości odpustowe rozpoczynają się o godz. 18.00 przy pomniku Św. Wojciecha, pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla, jednak już w ubiegłą niedzielę zorganizowany został w Kościele Świętego Wojciecha konkurs chórów, który przeżywał swój mały jubileusz. Chórzyści spotkali się po raz piąty i jak zapewniał organizator - proboszcz parafii ks. Janusz Lipski - nie ostatni. W tym roku zaprezentowało swoje umiejętności aż 10 chórów i zespołów z całej Polski. Jury festiwalowe podkreślało rosnący z roku na rok poziom konkursu a w tym roku, po raz pierwszy zastosowało inną metodę wyłaniania zwycięzców. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania obszernej relacji z V Wojciechowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim.

Misterium Pasyjne w Świętym Wojciechu

Wysłany: czwartek, 28 marzec 2013 23:35 przez: Administrator

drzewo zycia2W niedzielę 17. marca 2013 roku w kościele p.w. Świętego Wojciecha zaprezentowane zostało finałowe wykonanie Misterium Pasyjnego "Drzewo Życia" w reżyserii autora Pawła Bębenka. Po trzech dniach przygotowań na warsztatach chóralnych, dzieło przedstawione zostało przez 150-cio osobowy, połączony chór z Aleksandrowa Kujawskiego, Chojnic, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Nowego n.Wisłą, Starogardu Gd., Stężycy i Tczewa wraz z Orkiestrą Symfoniczną Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Toruniu.

Wernisaż prac plastycznych UTW w Starogardzie Gd.

Wysłany: piątek, 15 luty 2013 13:19 przez: Administrator

W tym roku na 14 lutego studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Starogardzkim Centrum Kultury zaplanowali wystawę swoich prac plastycznych. Na wernisaż pod tytułem "Nasze inspiracje" do sali widowiskowej SCK punktualnie na godz. 17.00 przybylii artyści w towarzystwie swoich rodzin i przyjaciół oraz zaproszeni goście.

III Pomorskie Dni Kontrabasowe

Wysłany: niedziela, 02 grudzień 2012 18:39 przez: Administrator

W piątek, 30 listopada 2012 roku, w kościele p.w. Świętego Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, w ramach III Pomorskich Dni Kontrabasowych odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. To kilkudniowe święto kontrabasu na Pomorzu, cyklicznie, co dwa lata przyciąga do siebie wirtuozów tego instrumentu. Nie inaczej było i w tym roku. Gwiazdą, a zarazem solistą koncertu był czeski profesor – Miloslav Gajdoš.© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.